SEGÍTSÉG! KÖLTÖZ(T)ÜNK!
új élet – külföldön vagy országon belül
A költözés számos kérdést és érzelmi hullámot vet fel, amelyeket könnyebb megérteni és feldolgozni a megfelelő támpontokkal. Sonkoly Zsuzsanna és Krizsánné Pálfy Zsuzsanna tapasztalataik és terápiás módszereik segítségével kínálnak útmutatót az újrakezdéshez.
- Krizsán Zsuzsi személyes története: Az őszinte és valós tapasztalatok az olvasók számára ismerőssé és megérthetővé teszik a költözés kihívásait.
- Sonkoly Zsuzsa pszichológiai elemzése: Minden egyes téma pszichológiai elemzéssel egészül ki, hogy az olvasók jobban megértsék saját reakcióikat és érzelmeiket.
- Gyakorlati feladatok: Minden fejezet végén gyakorlati feladatokat találsz, amelyek segítenek az elméleti tudást konkrét lépésekben megvalósítani.
segítünk!
- Kapcsolatok erősítése: Hogyan maradjunk közel a családtagokhoz és a társunkhoz a költözés okozta változások közepette.
- Érzelmi felkészülés: Konkrét eszközök a búcsúzásra, az új környezet elfogadására és a beilleszkedésre.
- Rugalmas gondolkodás fejlesztése: Megtanít alkalmazkodni a változó élethelyzetekhez és kezelni a krízishelyzeteket.
a szerzőkről
Zsuzsanna munkája során nemcsak a terápiás folyamatokat vezeti, hanem átsegíti klienseit azokon az élethelyzeteken is, amelyek érzelmileg megterhelőek és megoldhatatlannak tűnnek. Támogatásával az emberek megtalálhatják saját értékeiket, erősségeiket és egyéni megoldásaikat, miközben olyan eszközöket kapnak, amelyekkel békésebb, örömtelibb életet élhetnek.
Zsuzsanna 2020 óta csapatával dolgozik azon, hogy elérhetővé tegye az érzelmi támogatást párok, családok és egyének számára, és segítse őket az önmegvalósítás útján.
Bár a Németországba költözés óta már közel hét év telt el, a mai napig tart az országváltás hatásainak feltérképezése és feldolgozása. Mivel Sonkoly Zsuzsával már a döntést megelőzően is együtt dolgoztak, a terápiás kapcsolat a költözés alatt és utána is folytatódott.
A személyes élmények, a „gyarló” emberi tapasztalatok segítenek a könyvben fejezetről fejezetre közelebb hozni a költözés érzelemvilágát az olvasóhoz. Zsuzsi élményei rámutatnak, hogy mennyire emberi érzés a bizonytalanság, a pánik, az elégedetlenség vagy éppen az útkeresés nehézségei a költözés viszonylatában.
Létrehoztuk a Facebookon zárt támogató közösségünket, ahol bárki írhat a költözés lelki aspektusaival kapcsolatban, illetve folyamatosan hasznos tartalmakat találhat ebben a témában.
úgy érzed, hogy…
- Nem tudod, hogy jól döntöttél-e?
- Megteheted-e ezt a gyermekeiddel? Kiszakítani őket az iskolából, baráti közösségből? Jót teszel-e nekik?
- A gyermekeitek nem akarnak menni, szomorúak, nem látják a hosszú távú lehetőségeket? Megteheted-e ezt a szeretteiddel, szüleiddel? Mi lesz velük?
- Hogyan fogod magad megvalósítani, miközben nem anyanyelvi szinten beszélsz?
- Hogyan fognak befogadni benneteket? Tudtok-e részesei lenni egy közösségnek?
- Megszakadnak-e az itthoni kapcsolatok?
- Hogyan lehet búcsúzni? Miért fáj ennyire elköszönni?
- Nem számoltam azzal, hogy amíg a párom előkészíti a kinti életet külföldön, egyedül itthon mi minden fog rám zúdulni?
- Bizonytalan vagy, hogy sikerülhet-e?
- Elveszted a talajt, annyi feladat, ügyintézés, bürokrácia zúdul rád…..Mindeközben, hogyan kérj segítséget, hogyan mond, hogy félsz, hiszen Te/Ti döntöttetek így, egy jobb élet reményében.
- Hiába valósult meg, amit szerettél volna, mégsem érzed magad otthon, a helyeden?
- Nehéz beszélni az érzésekről, mert mit fognak gondolni az emberek, miközben neked jobb az életkörülményed?
- Miért zárkózol be kint az emberek, események, helyzetek elől?
- Nem érzed a belső biztonságot, stabilitást, pedig minden szép és jó?
- Miért ennyire erős a honvágyad?
A könyvben lévő gyakorlati feladatok pedig nem csak egy költözés során, hanem mindennapjaidban is kapaszkodót nyújtanak önmagad jobb megismeréséhez.
Rengeteg kérdést írhatnánk és élethelyzetet, életérzést mesélhetnénk el Nektek.
Minden személy más érzést él meg, sokszor láthatatlanul hatnak ránk mindezek, csak azt érezzük valami nem jó. Viszont, ha nem foglalkozunk vele, egyre gyakrabban felbukkan és állandósul az érzés.
A legfontosabb üzenet, hogy fel lehet készülni az ismeretlenre, a mélyről feltörő érzésekre. Lehet tudatosan felkészülni a változásra, a megjelenő érzésekre és okokra, melyek sokszor gyökereznek a személyiségünkből, mindennapi működésünkből és a gyermekkorunkból.
Addig hatnak „negatívan” amig nem nézünk rá tudatosan, nem nézünk vele szembe, nem értjük meg a miérteket.
Ha úgy érzed, most már szükséged van kapaszkodókra és válaszokra, bízz Sonkoly Zsuzsa a több éves ilyen területen szerzett tapasztalatűban és időben kérj segítséget, hogy ne kelljen úgy érezned
- te erre nem vagy képes,
- neked nem sikerült,
- mit fognak szólni a szeretteid,
- kirekesztettnek érzed magad,
- nem találod a helyed, ott ahol vagy
Bár az ügyintézésben, logisztikai kérdésekben nem tudunk segítségedre lenni, de ennek az élethelyzetnek a lelki, pszichológiai aspektusaiban terápiás közegben tudunk támogatni, megtartani, hogy minél kevesebb kérdéssel és teherrel éld meg ezt a speciális helyzetet.