Válásterápia, válási veszteség feldolgozása
A szülőtársi kapcsolat élethosszig tart.
Segítse gyermekét, hogy mindkét általa szeretet szülőjéhez békésen kapcsolódni tudjon.
A párok és a szülők különválása mindenki életében egy nehéz krízisidőszak. Gyermekes családok esetében pedig kimondottan súlyosabb ez az élethelyzet.
Egy válóper évekig is elhúzódhat, mely során a felnőttek és a gyermekek is lelkileg maradandó sérüléseket szenvedhetnek.
A házasság vagy élettársi kapcsolat során rengeteg sérelem, fájdalom tud felhalmozódni, főként az eltávolodás időszakában. A kezdeti szép emlékek pedig homályba kerülnek.
A békés elválás a család minden tagjának érdeke, de különösen a védtelen gyermekeké, hiszen a szülőtársi együttműködés örök életre szól. Egyre gyakoribb, hogy a felek harcolnak saját igazukért, az elszenvedett sérelmek előtérbe kerülnek, mindennapossá válnak a konfliktusok, ezáltal önmagukat és a gyermekeiket is bántják.
Miben segít a válásterápia?
- A válásterápia során a két szülő együtt is részt vehet az üléseken, de lehetőség van a kezdeti időszakban külön-külön konzultálni, vagy egyedül feldolgozni a nehéz érzéseket.
- Gyógyítólag hat, ha képesek vagyunk kölcsönösen elismerni egymás értékeit, akár szülőként is.
- Melyek voltak azok a működésmódok, amelyek az eltávolodást, a válást eredményezték. Visszatérően, akár generációkon át ismétlődve, problémákat generálva párkapcsolatunkban.
- A „forgatókönyvek” felismerésével, tudatosításával megelőzhetővé válnak, hogy a későbbi kapcsolatokban a hibák ne ismétlődjenek meg.
- A szülőtársi kapcsolat, együttműködés kereteinek, szabályainak kialakításában.
A válásterápia lehetőséget teremt
A válásterápia lehetőséget teremt arra, hogy a felnőttek, a szülők segítséget kapjanak abban, hogy hogyan előzhetik meg gyermekeik nagyobb lelki sérüléseit, hogyan kommunikáljanak gyermekeik felé, hogyan kezeljék a válás okozta feszültségeket.
A szakember által biztosított közös tér, esélyt ad a kérdések, félelmek, bizonytalanságok, problémák átbeszélésére. A gyermekekkel kapcsolatos érzelmi kibillenések közös támogatásában, feladatok átgondolásában, kapcsolattartás kiépítésében.
A jogi lezárás nem jelenti a válási folyamat végét. Sőt. A mindennapi részletek kidolgozása, helyzetek kezelése, gondozási tevékenységek megszervezése újabb kihívásokat jelentenek a szülőknek.
A jövő felé való fordulás, az új élet kialakításának esélye nem tud megvalósulni az érzelmi veszteségek feldolgozása nélkül.
Miben nyújt segítségt a válásterápia?
- Ha elismerjük a házasság értékeit.
- Ha megértjük a váláshoz vezető út mozzanatait.
- Amikor az egyik fél válni akar, a másik nem.
- Abban az esetben, amikor a mediáció nem vezetett eredményre, vagy mediáció előtt.
- Biztonságos közegben lehet megfogalmazni az érzéseket.
- Akár több éve elvált családok esetén.
KONZULTÁCIÓS DÍJ
27.000 Ft/90 perc – Időpontot kérek!