bajor eszter

mentálhigiénés szakember, gyásztanácsadó, képzésben lévö pár- és családterapeuta
Sonkoly Zsuzsa next-to-you Bajor Eszter

Segítőtársat keresni a nehézségben – a bátorság és a bizalom jele.

Saját életem megoldandó helyzetei, krízisei és veszteségei során sokszor tapasztaltam meg, hogy a másik ember lehet tükör, támasz, pihenő, és egy kapcsolat megtartó, gyógyító.

„Válaszd az életet!” Szeretnék e szerint élni, és ebben szeretetteljes, tisztelettudó, örökké bizakodó szövetségese lenni másoknak.

A mentálhigiénés konzultáció tulajdonképpen egy olyan tér, idő és kapcsolat, amelyben a lelassulás, figyelem, szabadság lehetővé teszi a problémára és az önmagunkra való egyre tisztább rálátást, megértést, és az erőforrások, megoldási lehetőségek feltérképezését.

Témák, amikkel felkereshető vagyok:
– haláleseti gyász, egyéb veszteségek (pl. szakítás, válás, költözés)
– félelem, levertség, enyhébb (szubklinikus) hangulati- és szorongásos zavarok
– párkapcsolat, házasság, család, nagycsalád
– várandósság, szülés, gyermeknevelés
– idős vagy beteg hozzátartozó
– hivatáskeresés, motiválatlanság, kiégés
– egészségügyi problémák, test és lélek egyensúlya, pszichoszomatika
– maximalizmus, megfelelési kényszer
– szuperérzékenység

„Reggel, elindulván a világba utcai ruháival együtt mindenki magára ölti a páncéljait is.
Eleve védekezni akar mindenféle tüske, bántalom ellen. De mekkora öröm, ha valaki olyannal találkozunk, akinek jelenlétében legalább páncéljaink egy részétől megszabadulhatunk!”
(Lázár Ervin)

Elérhető

Budapest, XVIII. kerület és online

Többféle segítő szerepben tevékenykedem:

  • Mentálhigiénés segítő beszélgetés
  • Pár- és családterápia
  • Művészetterápiás csoport
  • Gyászcsoport
  • Önsegítő csoport párkapcsolati erőszak áldozatainak

A pár- és családterápia azért áll nagyon közel hozzám, mert ebben a szemléletben a családdal, mint rendszerrel foglalkozunk és a változás mindenkit érint, aki a rendszer tagja. A terápiában megélt jelenlétem mottója: ”ami egy kapcsolatban romlott el, az egy másik kapcsolatban tud meggyógyulni” (Carl Whiteker)  Mindig megtiszteltetés számomra, ha egy pár vagy család megbízik bennem és beenged a saját nehézségeibe és örömeibe. Újra és újra rácsodálkozom a változásokra és a fejlődésre ez hatalmas nagy öröm számomra. Nehezen tudok nemesebb életfeladatot elképzelni magamnak, minthogy az emberi kapcsolatokkal és a lélek dolgaival foglalkozzam.

A “boldogan éltek míg meg nem haltak” – nem megy munka nélkül. A körülöttünk lévő világ és saját belső világunk is gyakran késztet minket változásra vagy épp krízisbe kerülünk. A jó hír, hogy az emberi kapcsolatokban, de főleg a családban mindig van újrakezdés. A krízisek magukban hordozzák a fejlődés lehetőségét. Hiszem, hogy a pár- és családterápiában már a kereteknek is gyógyító hatásuk van, a kliensek és terapeuták között megélt kapcsolat egy újfajta kapcsolódási minta lehet, ami segít átstruktúrálni a párkapcsolatot, a családon belüli határokat és szerepeket.